Jesteś tutaj:
  2. O przedszkolu

Przedszkole im. Bohaterów 3-go Pułku Piechoty

I Dywizji Wojska Polskiego

znajduje się przy ulicy Szkolnej 1 w Gołębiu. Jest to budynek parterowy otoczony drzewami, sąsiadujący ze Szkołą Podstawową. W budynku znajdują się osobne sale dydaktyczne dla trzech oddziałów. Każda sala posiada łazienki odpowiednio przystosowane do potrzeb dzieci. Przedszkole posiada również kuchnie, dużą salę, szatnie dla dzieci, pokój nauczycielski oraz gabinet dyrektora.

Przedszkole otwarte jest w godzinach 6:30-16:30. Do placówki przyjmowane są dzieci w wieku 2,5-6 lat.

W placówce pracują wykwalifikowani nauczyciele oraz specjaliści: logopeda, psycholog, pedagog specjalny.

Organem prowadzącym placówkę jest Gmina Puławy zapewniająca kompleksowe utrzymanie w tym warunki do pełnej realizacji programów wychowawczo - dydaktycznych zadań statutowych.Nadzór pedagogiczny nad placówką sprawuje Lubelski Kurator Oświaty.

Przedszkole realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego, programy wychowania przedszkolnego, a także programy własne.